Spet pišemo Pisma za lepši dan!

“To lahko uporabim za spodbujanje empatije, predstavitev sebe, s tem na zanimiv način razvijajo pisne veščine,” je zapisala ena od pegagoginj, ki so se v sredo, 20. novembra 2024, udeležile spletne delavnice pisanja Pisma za lepši dan.

Že tradicionalno, tretje leto zapored, je naša ustanoviteljica Meta na povabilo ustvarjalcev projekta Pismo za lepši dan fasilitirala delavnico pisanja pisma. V prvem delu je Eva, ena od članic projektne skupine pri Young Caritas, udeležencem predstavila vse ‘tehnične’ detajle sodelovanja v projektu in odgovorila na vprašanja učiteljic. Nadaljevanje pa smo namenili učenju iskanja in pisanja vsebine pisma.

“Pismo pišemo neznancu in to je težko. Vseeno pa mu lahko polepša dan, še posebej, če je to pismo avtentično, iskreno in konkretno. Povejmo svojo zgodbo, povejmo, da nam je čudno, ker ne vemo, kdo to bere,” je na delavnici povedala Meta in nadaljevala, “Z našo zgodbo tako zgradimo most, ki seže neposredno iz našega srca v srce prejemnika pisma.”

Udeleženke so se naučile nekaj tehnik, ki jim bodo pomagale sestaviti pismo skupaj z učenci. Tako pismo, ki bo imelo zgodbo in rdečo nit.

To so trije triki, kako napisati dobro pismo

Ste zamudili delavnico? Meta je za vas pripravila 3 trike, kako napisati dobro pismo.

  1. Začnemo z nagovorom “Spoštovani Vi, ki to berete”, potem pa napišemo nekaj o sebi. Ne razdajamo veliko osebnih podatkov, raje povemo, kaj radi počnemo, da nas bralec spozna. (Npr. ‘Sem mlada mamica, ki rada peče torte.’)

  2. Potem pobrskamo po spominu in najdemo eno lepo stvar, ki se nam je letos zgodila. Razmislimo, kaj nas je ta izkušnja naučila. Lahko ta nauk napišemo v enem stavku z maksimalno 9 besedami'? Zgodbo in nauk zapišemo v jedro pisma.

  3. V zaključku bralcu zaželimo lepe praznike in se podpišemo.

Srčna hvala vsem, ki ste se udeležili delavnice ali pa kakorkoli prispevate pri projektu, ki vsako leto pričara mnogo namehov na obraz starostnikov. Če vas zanima sodelovanje pa še ni prepozno, prijavite se lahko tule.

PS: Lahko pa se nam pridružiš tudi v živo, 4.12., v Centru Young Caritas v Ljubljani, ko bomo pismo pisali skupaj.

Previous
Previous

Že poznate projekt Besedišče za razcvet?

Next
Next

Pisanje zdravi, smo potrdili na prvi delavnici tekstoterapije!