To je projekt Tekstoterapija: kreativno pisanje za duševno zdravje

Današnje življenje je vse bolj nepredvidljivo in zapleteno. Tradicionalne strukture, kot so družina, delo in odnosi, se spreminjajo in izgubljajo svojo stabilnost. Posledično je oblikovanje lastne življenjske poti polno izzivov, kar prispeva k naraščajočim duševnim in psihosocialnim stiskam. Še posebej zaskrbljujoče je stanje med mlajšimi generacijami, kjer opažamo povečano uporabo psihiatričnih zdravil in vse večjo izgubo upanja za prihodnost.

logotip projekta

Projekt Tekstoterapija je naš odgovor na to rastočo potrebo po inovativnih in ustvarjalnih rešitvah za krepitev duševnega zdravja v skupnosti. Namen projekta je izboljšanje duševnega počutja skozi terapevtsko pisanje, ki ljudem omogoča izražanje čustev, misli in notranjih stisk na varen in spodbuden način. Verjamemo, da pisanje ni samo orodje za izražanje, temveč tudi močan proces samozdravljenja, ki posameznika poveže z lastno notranjo močjo.

Skozi delavnice tekstoterapije, ki jih bomo izvajale po Sloveniji, bomo udeležence spodbujale k raziskovanju svojih notranjih svetov z uporabo pisane besede kot orodja za refleksijo in zdravljenje. Hkrati bomo v okviru projekta oblikovale priročnik, ki bo služil kot vodilo za pedagoške delavce, ki želijo izvajati delavnice tekstoterapije.

Projektno skupino sestavlja šest navdušenk nad pisanjem in delom z ljudmi

Projektna skupina

Ekipo izvajalk sestavlja 5 mladih fasilitatork, ki pod mentorstvom dr. Alje Adam, pesnice in specializantke gestalt psihoterapije, razvijajo tudi svoje voditeljske veščine. To so:

  • Meta Pezdir, vodja projekta

  • Alenka Pirih, psihologinja

  • Maruša Rozman, socialna pedagoginja,

  • Ina Molek, socialna pedagoginja in

  • Lara Pezdir, socialna pedagoginja.

Ustvarjamo varen prostor, kjer se posamezniki prek pisanja lahko povežejo s seboj in s skupnostjo

Ključni poudarki projekta so:

  • Pisanje in kreativnost kot orodje za psihosocialno podporo

  • Krepitev duševnega zdravja skozi pisanje

  • podporna moč pisanja za osebno opolnomočenje

  • Povezovanje v skupnosti in spodbujanje medsebojne podpore

Naša vizija je ustvariti varen prostor, kjer lahko posamezniki skozi pisanje prepoznajo in predelajo svoje notranje stiske, pridobijo nove uvide ter krepijo svojo notranjo moč. S tem projektom želimo prispevati k celostnemu izboljšanju duševnega zdravja v Sloveniji in širše.

Upamo, da se srečamo na delavnici Tekstoterapije!

 
Previous
Previous

Tekstoterapija: Izobraževanje za izvajalke z mentorico

Next
Next

Textherapy? This is Lilalab’s Ambitious 10-Month Initiative